KONST / Litografier / Färglitografi 14912065
nr 1491 2065
Knut Gruva
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Slussen. Signerad, numrerad 171/310, daterad -73 cm, yttermått inklusive ram: 34x53 cm
Knut Gruva, svensk målare född i Stockholm 1902, död 1981.
Utrop:
400 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:29:09
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm